Türkiye'nin Gezgin Rotası

Yarı yıl tatilinde neler yapılır?

Sömestr tatili etkinlikleri

0

Çocuklarımızın heyecanla beklediği, çocuklu ailelerinde programlarında önemli bir zaman teşkil eden Yarı Yıl Okul Tatili ile ilgili bugün bazı önerilerde bulunacağız.

2017-2018 eğitim öğretim yılı ilk dönemi 19 Ocak 2018 Cuma günü iki hafta için ara verecek. Okullar 5 Şubat 2018 Pazartesi günü tekrar açılacak. Hafta sonları ile beraber 16 günlük tatil boyunca çocuklarınızla yapabileceğiniz aktiviteler ve ziyaret edebileceğiniz yerleri derlemek istedim.

Eğer imkanınız varsa işlerinizden birkaç gün izin alarak, keyifli bir ara tatil geçirmenizi önerir, şimdiden iyi tatiller dilerim…

 

Lee Alex – Magic Dreams

Yılın illüzyonisti seçilen İngiliz sanatçı Lee Alex, 20 Ocak tarihinde Trump Alişveriş Merkezi’nde gösterisini yapacak. Hem çocuklar hem aileler için güzel bir illüzyon etkinliği olacaktır.

Kıvılcım – Anadolu Ateşi Çocuk Grubu

Anadolu Ateşi dans grubunun 20 Ocak günü Türker İnanoğlu Maslak Show Center’daki şovu modern dans ve Anadolu danslarını harmanlayan muhteşem bir şov. 4-16 yaş arasında 80 çocuk dansçının sunacağı etkinlik kaçırılmaması gerekenlerden.

Uluslararası Rus Akrobasi Grubu

25 – 28 Ocak tarihleri arasında TİM Show Center’da sahneye çıkacak olan Uluslararası Rus Akrobasi grubu siz ve çocuklarınıza neşeli ve heyecanlı bir zaman deneyimlemek için İstanbul’da. Bilet fiyatları 100 -160 TL arasında değişmektedir.

Minik Şeflerle Burger

20 Ocak tarihinde Uluslararası Servis ve Lezzet Akademisi etkinliği olan Minik Şeflerle Burger workshop çalışmasında çocuklarınızın hazırlayacağı burgerleri neşe ile tadabileceksiniz. Etkinlik 2 kişi aile üyeleri için 120 TL olup, Burger ekmeği hazırlama, köfte yapımı ve sos hazırlama çalışmalarını içeriyor.

Sermet Erkin İllüzyon Gösterisi

Türkiye’nin önde gelen illüzyon sanatçılarından biri olan Sermet Erkin 22 Ocak’da Caddebostan Kültür Merkezi’nde çocuklarımızla buluşarak interaktif bir gösteri sunacaktır. Bilet fiyatları 28,25 TL olacaktır.

Jurassic Land ve Dino Lazer Tag

Ülkemizde eğlendirerek öğretme konseptinin ilk tema parklarından olan Jurassic Land 8000 m2 kapalı alanda park, müze ve etkinliklere ev sahipliği yapıyor. Ayrıca gerçekçi silahlarla kapalı alanda oynanan lazer takım oyunları da son derece heyecanlı ve eğlenceli. Tema park turu ve lazer oyunu öğrenciler için 35 TL, yetişkinler için ise 41 TL fiyata sunulmaktadır.

Rahmi M.Koç Müzesi ve Çocuk Atölyeleri

Çocuk ve yetişkin tüm sanatseverler için muhakkak ziyaret edilmesi gereken Rahmi M.Koç Müzesi’nde yarı yıl tatili boyunca 4 – 14 yaş arası çocuklar için “Hafta sonu eğitim atölyeleri” düzenleniyor. Yaş gruplarına göre sinema, denizcilik, astronomi, heykel, mutfak ve diğer konulara göre etkinlikler düzenlenecek.

Snowpark

Torium Alışveriş Merkezi’nde yer alan Snowpark yarı yıl tatili ve kış ayları için harika bir alternatif. Şehir içinde kar keyfini yaşamak, snowboard, kayak ve snowtubing yapabilmek için eşsiz bir mekan. Kayak ve snowboard dersleri alabileceğiniz gibi, snowtubing’de heyecan dolu anlar da yaşayabilirsiniz. Giriş fiyatları haftaiçi 30 TL, haftasonu ise 40 TL olup, aile paketlerinden de yararlanabilirsiniz.

İstanbul Oyuncak Müzesi

Sunay Akın’ın birçok farklı ülkeden aldığı oyuncaklar ile kurulan, çok çeşitli bir masallar dünyasına gitmek isterseniz Göztepe’deki İstanbul Oyuncak Müzesi son derece iyi bir seçenek. Çocuk atölyelerine de ev sahipliği yapan müzeye giriş ücreti tam bilet için 13 TL, indirimli için 10 TL olarak satışa sunulmaktadır.

 

SİNEMALAR

Kış tatili boyunca birbirinden güzel filmler sinemalarda gösterilecek. Özellikle çocuklarımızın ilgisini çekeceğini düşündüğüm üç filmi sizlere sunmak isterim.

Coco

Küçük Miguel’in efsanevi gitarist Ernesto de la Cruz’un peşinden gittiği, ölüler diyarında bir yolculuğu anlatan eğlenceli bir film Coco.

19 Ocak’da vizyona girecek olan bu animasyon film 109 dakika sürüyor. Çocuklarınızla heyecanlı bir maceraya çıkacaksınız.

Enes Batur Hayal mi Gerçek mi?

19 Ocak’da vizyona girecek bir diğer film olan ve youtuber Enes Batur’un hikayesini anlatan film çocuklar tarafından merakla bekleniyor.

Özellikle son dönemlerde oldukça ilgi çeken youtuber olma konusunda en önde giden gençlerden olan Enes Batur, 7’den 77’ye oldukça ilgi çekecek.

Mutlu Canavar Ailesi

26 Ocak günü sinemalarda gösterime girecek olan Mutlu Canavar Ailesi bir animasyon filmi. Mutsuz bir ailenin birbirleri ile tekrardan kaynaşması için düzenlenen partinin lanetlenmesi ile aile üyelerinin birer canavara dönüştüğü hikaye 96 dakika süren bir yapım. Yarı yıl tatilinde eğlenceli zaman geçirmek isteyen ailelere önerilir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.