Türkiye'nin Gezgin Rotası

Türk Hava Yolları THY İç Hatlar CIP Salonu

THY İç Hatlar CIP Salonu (Lounge)

0

Dünya’nın en yoğun havalimanlarından biri olan Atatürk Havalimanı ödüllü CIP salonlarına sahip. Dış hatlar ve İç Hatlarda yer alan salonlardan, THY İç Hatlar CIP salonu hakkında bilgi vereceğiz.

İç Hatlar THY CIP Salonu nerede?

İç hat CIP salonu, ilk düşünüleceği üzere iç hatlar gidiş kısmında bulunmuyor. Salonun yeri, terminal ana girişlerden bağımsız bir konumda. Aracınızla havalimanına giriş yaptıktan sonra sağ tarafa devam eden ara bir yoldan ulaşabilirsiniz. Havalimanı girişinde bir tabela ile İç Hatlar CIP Salonu yön bilgisini de görebilirsiniz.

Aracınızla kapıya kadar ulaşabiliyorsunuz. İsterseniz kapı önünde Port Vale (Garanti Bankası anlaşmalı) ya da TAV Vale hizmetini kullanabilirsiniz. Dilerseniz hemen yakınındaki otoparka aracınızı bırakıp yürüyerek İç Hatlar CIP Salonuna da ulaşabilirsiniz.

İç Hatlar THY CIP Salonunu kimler nasıl kullanabilir?

Salon girişinde sizi THY yetkililerinin bulunduğu check-in işlem masaları karşılıyor. Check-in işleminizi kısa sürede yaptırıp, sağ tarafta bulunan Business Class Salonu’na ya da sol tarafta yer alan First Class Salonu’na geçiş yapabilirsiniz. Salon girişinde sıra beklemeden hızlı bir şekilde güvenlik kontrolünü da tamamlıyorsunuz.

THY İç Hatlar CIP Salonu’nu First Class ve Business Class yolcuları kullanabilir. Bununla beraber THY Classic Plus /Elite Card veya Elite Plus Card sahipleri de giriş hakkına sahiptir. Türk Hava Yolları’nın üyesi olduğu Star Alliance grubuna ait bir havayolu ile uçan ve Gold Card ve üzeri kart sahipleri de salonlardan faydalanabiliyor.

İç Hatlar THY CIP Salonu imkanları nelerdir?

Türk Hava Yolları THY İç Hatlar CIP Salonu kablosuz internet bağlantısı, günlük/haftalık gazete ve dergiler ile kütüphane gibi hizmetleri sunuyor. Bunların yanında mescit, duş ve ikramlardan oluşan bir yemek bölümü de bulunuyor.

Genellikle sabah saatlerinde kahvaltılık peynir, zeytin, domates ve simit gibi atıştırmalıkların yanında çorba ve kurabiye çeşitleri de sunuluyor. Günün diğer saatlerinde de benzer ürünler bulunuyor.

Salonda vakit geçirmek için birçok konuma yerleştirilmiş televizyonlar mevcut. Bununla beraber bilardo masasında da oyun oynayarak uçuş saatinizi bekleyebilirsiniz.

Salonun tasarımında son derece modern koltuklar seçilmiş. Ferah ve geniş bir ortamda zaman geçirebileceğiniz salon, konforu mümkün olduğunca önde tutmaya çalışıyor.

İç Hatlar THY CIP Salonu yolcusu uçağa nasıl alınıyor?

Salonda ekranlarda uçuş saatinizi takip edebiliyorsunuz. Bununla beraber yolcular uçak kalkış saatinden yaklaşık 20 dakika önce anons ile çıkış kısmında bulunan kapılara çağrılıyorlar. Buraya gelen havalimanı araçları ile uçağın kapısına kadar götürülüyorsunuz.

İç Hatlar THY CIP Salonu avantajları nelerdir?

Salonun en önemli avantajı zaman. Çok kısa sürede, sırada beklemeden check-in ve güvenlik işlemi tamamlanabiliyor. Her ne kadar son dakikaya kalmanızı tavsiye etmesek de, uçak kalkışından 30 dakika önce bile salona gelseniz uçağı yakalama ihtimaliniz mevcut.

Havalimanlarının yoğunluğuna karışmadan, dinlenerek ve ikramlardan tadarak uçak bekleme imkanı benzersiz bir konfor sayılabilir.

 

THY CIP Salonu üzerinden ziyaret edebileceğiniz bazı yerler ile ilgili yazılarımız için aşağıdaki linkleri ziyaret edebilirsiniz

Türkiye’nin En Çok Ziyaret Edilen Müze ve Ören Yerleri

Ege’nin Saklı Kasabası – Birgi

Hattuşa ve Çorum Müzesi

İzmir – Tarihi Asansör

Kayseri ve Kapadokya’da Haftasonu

Gaziantep Şehir Turu

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.