Türkiye'nin Gezgin Rotası

Shangri-La Hotel Çay Saati

Shangri-La Hotel'de Çay Saati

0

En keyifli zamanlardan biridir çay saatleri. Gerek evde gerek dışarıda hemen herkesin güzel zaman geçirdiği, muhabbet ile dolu anlardır. Bugün bizde İstanbul’daki en iyi çay saati mekanlarından birinde, Shangri-La Hotel Çay Saati zamanını sizler için yazacağız.

Shangri-La Hotel zinciri Uzakdoğu’nun en önemli konaklama markalarından biridir. Hong Kong merkezli markanın otelleri lüks ve konforu en üst seviyede vermeye çalışırlar. Bu bağlamda Avrupa’da Paris’den sonra ikinci Shangri-La Oteli İstanbul’da 5 yıl önce açıldı.

Shangri-La Hotel Konum

İstanbul’un merkezi ilçelerinden Beşiktaş’da bulunan otel, tam anlamıyla şehrin orta noktalarından birinde. Beşiktaş sahilinde eski Tütün Deposu olarak kullanılan binada yer alan Shangri-La Hotel’in açık adresi Sinanpaşa Mahallesi, Hayrettin İskelesi, No.1.

Genel anlamda adres tarifi olarak Beşiktaş İskelesi ve Dolmabahçe Sarayı arasında, Deniz Müzesi’nin arkasında konumlanan otele ulaşım son derece kolay. Aracınız ile ziyaret etmek isterseniz otopark da mevcut, ancak otelin otopark ücretinin biraz yüksek olduğunu söylemek gerekir.

Shangri-La Hotel Mimarisi

1929 yılında Mimar Victor Adaman tarafından inşa edilen bina aslında uygun olarak yapılmış. Dekorasyon sırasında Hong Kong merkezli şato tasarımlarında ünlü bir mimarlık ofisi kullanılmış. Zira otel içinde hem bu şato görkemini hem de Asya kültürünün inceliğini görebiliyorsunuz.

Otel Top Down İnşaat Tekniği ile yukarıdan aşağı inşa edilmiş. Öyle ki deniz seviyesinin altında dahi yapı devam ediyor. Böylece dıştan görünüşte çok yüksek katlı görünümü vermiyor.

Otel gerek mimari estetiği gerek sunduğu hizmet ile İstanbul’da ki en iyi oteller arasında gösterilebilir. Biz de bu bağlamda otelin öne çıkan hizmetlerinden biri olan Çay Saati’ne katılıyoruz.

Shangri-La Hotel Çay Saati

Lobby Lounge’da yapılan Çay Saati için ikramlar önde gelen pasta şefleri tarafından hazırlanıyor. Lobby Lounge tek kelime ile muhteşem bir görünüme sahip. Asalet ve zerafeti bir mekanda aynı anda hissedebiliyorsunuz.

Ortaya kurulan ikram masasına yerleşen yiyecekleri dilediğiniz gibi tadabilirsiniz. Hem tuzlu hem tatlı seçenekleri yanında onlarca çeşit özel çaylar sunuluyor. İçecek siparişinizi ilgili personel alıp, servisinizi gerçekleştiriyor.

Zaman zaman farklılıklar gösterse de çay saatinde ikram edilen lezzetlere örnek olarak tartlar, kekler, pannacotta ve pastalar ile mini sandviç, Wrap, kiş, pide ve börek çeşitleri sayılabilir. Bunun yanında çikolata şelalesi ve mevsim meyvaları gibi ikramlarda bulunuyor.

Çay Saati Fiyatı

Çay saati uygulaması her gün 14.30 – 18.30 arası yapılıyor. Fiyatı 78 TL. Ancak ikram ve fiyat bilgisi değişiklikleri ve rezervasyon için 0212 275 8888 numaralı telefondan otel ile irtibata geçmenizi öneririm.

 

Benzer yazılarımız için aşağıdaki bağlantıları ziyaret edebilirsiniz

Pera Palace Pastanesi (Patisserie de Pera)

St.Regis Hotel’de Gerçek bir Çay Saati keyfi

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.