Türkiye'nin Gezgin Rotası

Set Balık – İstanbul’da en iyi fiyat kalite dengeli balıkçı

Set Balık Restaurant Kireçburnu

0

Hemen herkesin kendine göre müdavimi olduğu yerler vardır. Hele hele bu balık restaurantı ise et restaurantları gibi çok farklı alternatif olmadığı için genelde belirli mekanlara gidilir. Set Balık – İstanbul’da en iyi fiyat kalite dengeli balıkçı mekanlarından biri ve bugün alanında uzman, leziz ve sıcak bu ortama misafir olacağız.

Set Balık Restaurant bir çok kez İstanbul’un en iyi balık restaurantları arasında gösterilmiş bir yer. 1967 yılına doğru uzanan tarihi ile oldukça eski bir aile müessesesi. Ancak mekanın öne çıkan özelliği deniz ürünlerindeki kalitesi ve farklı çeşit sunumları.

Konum

Mekan Kireçburnu Sahilinde bulunuyor. Haydar Aliyev Caddesi No.18 Tarabya adresinde bulunan restauranta ulaşım oldukça kolay. Sarıyer Hacı Osman Bayırı istikametini takip ederek sahile indiğinizde, sağa dönerek yaklaşık 800 metre sonra deniz tarafında görebilirsiniz.

Boğaziçi sahil kısmından Bebek veya Tarabya tarafından gelmek isterseniz sahil yolunu takip ederek Kireçburnu mevkinde yolun sağında karşınıza gelecektir.

Mimari / Dekorasyon

Set Balık Restaurant sahil kenarında tek katlı bir yapıda hizmet veriyor. Mekan biri kapalı, ikisi yarı açık geniş salonlardan oluşuyor. Salonların yarı açık olanları kışım cam ile kapatıldığı gibi, yazın da açılabiliyor. Böylece kışın sıcak bir atmosferde yazın ise yarı açık alanda deniz havası alarak yemeğinizi yiyebilirsiniz.

Restaurantın dekorasyonunda aşırıya kaçılmamış, ve klasik bir balık lokantasının sadeliğini, temiz ve sıcak bir atmosferde sunuyor. Deniz ile caddeyi bağlayan, bir aracın geçmesine izin verebilecek bir arada bulunan ana girişten mekana geçiş yapabiliyorsunuz. Aracınızı burada veya sahil tarafında bulunan valelere teslim edebilirsiniz.

Girişte sizi karşılayan görevliler rezervasyona göre masanız yönlendiriyor. Masalar son derece sade ama konforlu. Alan geniş olmasına rağmen, oldukça rağbet gördüğü için masalar birbirine yakın. Ancak bu sizi hiç rahatsız etmiyor, tersine sıcak bir hava oluşturuyor.

Lezzet

Mekanın lezzeti konusunda kefil olabilirim. Zira uzun yıllardır müdavimi olduğum Set Balık da bir kez dahi hayal kırıklığı yaşamadım. Gerek mezeleri, gerek ara sıcakları veya balıkları hemen her tabağın kendine has nefis lezzetler olduğunu söyleyebilirim.

Yirmiye yakın soğuk meze bulunan menüde, hemen her meze son derece başarılı. Çoğu mekanda bulamayacağınız Soya Soslu Uskumru, Midye Pilaki, Köri Soslu Laos, Cibes Otu gibi mezeler yanında klasik tatlar olan Borani, Acılı Ezme, Köz Biber gibi tabaklar da mevcut.

Ara sıcaklar konusunda Kalamar, Karides gibi lezzetlere ilave olarak Set Balık’a has Kabaklı Levrek, Çin Lokması, Balık Pizza, Balık Böreği gibi çok farklı tatlarda bulunuyor.

Bu mekanın müdavimi olarak bizim seçimlerimiz bize has bir klasik halini almış durumda. Seçimlerimiz mezelerde Safranlı Levrek, Acılı Ezme, Sebzeli Yoğurt ve mevsimine göre Cibes Otu veya benzeri bir ot mezesi oluyor.

Ara sıcak olarak Kalamar, Tereyağda Güveç Kalamar, Çin Lokması ve Balık Köftesi tercih ederken ana yemek olarak zamanına göre levrek, uskumru veya palamut ızgara tercihimiz oluyor. Ancak Set Balık’da balık seçiminiz için çok farklı deniz ürünleri mevcut. Izgara veya tava tercihinize göre seçim yapabilirsiniz.

Tatlı olarak tahinli dondurma, ev baklavası, ayva tatlısı gibi seçenekler bulunuyor. Ancak karışık tatlı tabağı isterseniz farklı lezzetlerden tatma imkanınız da bulunuyor.

Fiyat

Set Balık Restaurant’ının öne çıkan özelliği ziyaret eden misafirlerden hemen herkesin teyit ettiği üzere fiyat-kalite dengesi. Zira balık restaurantlarında karşılaşma riski hayli fazla olan yüksek fiyat sorunu ile burada karşılaşmıyorsunuz. Verilen kaliteye uygun olarak makul fiyatlar ile sunum yapılıyor.

Siparişlerinizde içki kullanmadığınız takdirde kişi başı 70-80 TL fiyatlara farklı lezzetler tadarak güzel bir balık restaurantı deneyimleyebilirsiniz. Mezeler 8 -14 TL arasında değişirken, ara sıcaklar 10 -25 TL civarında sunuluyor. Balıkların fiyatları mevsimine göre farklılık gösterebiliyor. Diğer taraftan mekana giderken yanınızda nakit olmasına muhakkak dikkat edin.

Benzer yazılarımızı görmek için aşağıdaki bağlantıları ziyaret edebilirsiniz

Ercan (Nevada) Steakhouse – Dünya’nın en büyük et restaurantı

Kanaat Lokantası – Bir Üsküdar Klasiği

Kebapçı Etiler – Nusret’in Kebap Mekanı

Sunset Grill – Özel bir yemek için

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.