Türkiye'nin Gezgin Rotası

Pizza Locale – Mahallenin Pizzacısı

Pizza Locale - Muhitinizin küçük ama nezih pizza mekanı

0

Bahçeşehir’in en yeni mekanlarından biri olan Pizza Locale henüz birkaç ay önce hizmete açılmış olsa da şimdiden bu muhitte bir çok misafiri ağırlamaya başladı. Bir nevi mahallenizin pizzacısı olan mekanı ziyaret edelim.

İki üniversiteli arkadaşın, kurumsal iş hayatından ayrılıp kurdukları girişim şimdiden farklı şehirlerde birçok şubeye sahip. Başta İzmir olmak üzere, İstanbul, Ankara, Aydın ve Eskişehir’de de şubeleri bulunuyor.

İstanbul’da Akaretler, Göktürk ve Bağdat Caddesi’nden sonra şimdi de Bahçeşehir’de kapılarını açan restaurant adı üzerinde pizza üzerine menüsü ile öne çıkıyor. 30’a yakın farklı pizzası olan Locale’de, menüde öne çıkan lezzetlerin başında Ispanak Ricotta, Tire Sucuk ve Füme Kaburga pizzalar geliyor.

Mekan

Bahçeşehir’de bulunan şube Gölet kenarında bulunan işlek bir bulvar olan Avni Akyol Bulvarı’nda. Sofa Residence’ın alt kısmında bulunan mağazalar arasında yer alan Pizza Locale – Mahallenizin Pizzacısı, misafirlerini son derece sıcak atmosferi ile karşılıyor.

Mekan girişinde cam salonda hemen fırının yanında oturabileceğiniz gibi, üst katta nispeten sakin bir ortamda da pizzanızı tadabilirsiniz. Biz ailecek ziyaret ederken, mekanın sıcak atmosferinden uzak kalmamak için hemen fırın yanında bulunan masada yerimizi aldık.

Modern kırmızı fırında pişecek olan pizzalarınız, hemen gözünüzün önünde hazırlanıyor. Menüde bulunan farklı seçeneklerdeki pizzalardan birini seçebileceğiniz gibi, kendinize göre de pizzayı şekillendirebilirsiniz.

Pizzalar

Sipariş olarak bizim seçimimiz biraz geleneksel oldu zira farklı tatlara çok açık olmayan bir küçük beyefendi var aramızda. Bu bağlamda Sucuklu Pizza, Sosisli Pizza ve Şarküteri Pizza tercihlerimiz oldu. Bu arada belirtmek gerekir ki pizzalar üç farklı boyda hazırlanıyor, küçük boy 1 kişilik iken diğerleri 1-2 veya 2-3 kişiye kadar çıkabilmekte.

Sucuklu Pizza da domates sos, mozzarella, sucuk, mantar ve biber turşusu kullanılıyor. Sosisli Pizza da benzeri bir sunumda veriliyor. Şarküteri Pizza ise domates sos, mozzarella, salam, pepperoni, sucuk, pastırma, kavurma, mısır ve zeytin ile zengin bir karışım içeriyor.

Pizzalar üç çeşit sos ile lezzetlendirilebiliyor. Acı zeytinyağı, tatlı ekşi sos ve acı sos pizzanıza farklı bir tat katacaktır.

Pizza Locale’nin tatlı pizzaları da gayet beğeniliyor. Nutellalı veya farklı çikolata seçenekli pizzalar da yemeğinizi güzel bir tat ile bitirmenize yardımcı oluyor. Pizza fiyatları 20 – 30 TL arasında değişen Pizza Locale, Bahçeşehir’de farklı bir mekan ziyaret etmek isteyenlere önerilebilir.

Benzer yazılar için aşağıdaki bağlantıları ziyaret edebilirsiniz

Upper Crust Pizza

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.