Türkiye'nin Gezgin Rotası

Mangerie – Bebek semtinde kahvaltı

0

Birkaç yıldır ismini sıkça duyduğum, her ne kadar Bebek semtine müdavim olsam da yerini göremediğim bir mekanı ziyaret etme zamanıydı artık. Bebek’in ünlülerinden Mangerie’deyiz.

                       Mangerie iç mekan

Bebek semtinin ana caddesi olan Cevdetpaşa Caddesi üzerinde giderken herhangi bir tabela veya işareti bulunmayan bu mekan aslında semtin tam da ortasında konumlanmış. Yeni açılan Nusr-Et Bebek şubesinin bulunduğu binanın teras katında yer alıyor.

                                                                                 Mangerie manzara

Mekana ulaşabilmek için Nusr-Et’in sağ tarafında kalan girişten merdivenler ile binanın yan kısmına geçiyor ve üst katlara ulaşabiliyorsunuz. Sizi son derece sıcak bir atmosfer ile karşılıyor Mangerie. Öyle ki aslında bir eve misafirliğe gitmiş gibi bir his veren ortam bir anda içinizi ısıtıyor.

                                                                                 Mangerie iç salon

Mekan çok geniş bir atmosfere sahip değil zira apartman dairesinden bir gurme noktasına dönüştürülmüş. Beyaz ahşap zemin üzerinde hem iç hem de dış mekana sahip. İç mekanda masalar yanında koltuklarda oturarak da kahvaltınızı veya yemeğinizi yiyebileceğiniz gibi dış mekanda boğaza nazır bir konumun da tadını çıkarabilirsiniz.

Terasta balkona dayandırılmış çok şirin masalar var zira yan yana iki kişinin oturacağı bu bölümlerde deniz manzarasına bakabileceğiniz gibi, Cevdetpaşa Caddesi üzerinde yürüyen bu muhitin insanlarını da gözlemleyerek güzel vakit geçirebilirsiniz.

                        Mangerie teras

Mekanın menüsü ise gayet geniş zira hem Türk mutfağı hem de Dünya mutfağı harmanlanmış. Kahvaltı için gerçekten iyi bir seçenek Mangerie. Kendi kahvaltı (Mangerie Kahvaltı) seçeneği olduğu gibi menemen, poşe yumurta ve Benedict seçenekleri de ayrı birer lezzet. Bizim ziyaretimizin göz bebeği Royal Benedict idi. Bu seçenekte kızartılmış köy ekmeği üzerinde, poşe yumurtalar ve somon füme özel bir sos ile servis ediliyor ki kesinlikle tavsiye ederim.

                                                                                      Royal Benedict

Diğer ana öğün yemeklerde farklı salatalar, burger çeşitleri yanında ana yemek olarak Fırında kuzu, Organik Tavuk yahni gibi özel seçeneklerde mevcut. Biz mekanda pancake de deneyerek kahvaltımızı bitirmek istedik. Akçaağaç şurubu yanında, meyve ve nutella ile servis edilen pancake lezzet olarak da tadılabilir düşüncesindeyim.

                         Mangerie menü

Mangerie farklı mekanlar ziyaret etmek isteyenler için görülmesi gereken bir durak. Bulunduğu konum ve sunduğu hizmet sebebiyle fiyat olarak da biraz yüksek olmasına rağmen, özellikle nezih ve güzel bir ortamda güne başlamak için kesinlikle iyi bir alternatif.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.