Türkiye'nin Gezgin Rotası

İstinye Kahvecisi

İstinye Kahvecisi - İstinye Park'da kahve molası

0

İstinye Kahvecisi ismi ile hizmet veren mekan, İstinye Park Alışveriş Merkezi’nin İstinye Pazarı kısmında geniş bir alana yayılıyor. Alışveriş yorgunluğunu atabileceğiniz hoş bir ortamda hizmet veriyor.

İstinye Park içindeki Pazar kısmında, kahvenizi yudumlarken kendinizi eski Anadolu çarşıları içinde bir kahve avlusunda bulunan ağaç altında dinleniyor gibi hissedebilirsiniz.

İstinye Kahvecisi adı üzerinde özellikle kahve konusunda hizmet veren bir işletme. Ancak sadece kahve çeşitleri değil aynı zamanda çay çeşitleri, salep, sıcak çikolata gibi diğer sıcak içecekler, soğuk içecekler, atıştırmalıklar gibi tipik bir kahveciden farklı olarak diğer ürünleri de bulabilirsiniz.

Konum

Alışveriş merkezinin en alt kısmındaki -2.katta bulunan mekanın çevresinde farklı restaurantlar ve gıda üzerine mağazalar yer alıyor. Hemen yanında baharatçıdan, lokumcuya, Osmanlı mutfağından, pastaneye kadar farklı mekanlar mevcut.

Bulunduğunuz ortam sıcak bir atmosferde. Siz mola verip içeceklerinizi yudumlarken, İstinye Park’ın çok farklı profildeki misafirlerini gözlemleyebilirsiniz. Bir turistin meraklı bakışları yanında, yemek yemeye gelmiş bir aileyi de görebilirsiniz.

Menü

Menüde yer alan kahve çeşitleri içinde Dibek Taşında Taze Öğütülmüş Türk Kahvesi, Neslişah Sultan Dibek Kahvesi ve Emirgan Damla Sakızlı Türk Kahvesi öne çıkıyor. Yumuşak içimi ve güzel kokusu ile dibek kahvesi kesinlikle tavsiye edilebilecek seviyede. Sunumda kahve yanında lokum ve su ikram ediliyor.

Bunun yanında farklı tatlar için damla sakızlı, menengiçli, çikolatalı gibi değişik Türk Kahveleri de tadılabilir. Çay çeşitleri de klasik Türk çayı dışında, yaseminli yeşil çay, naneli yeşil çay yanında ıhlamur, adaçayı gibi klasik lezzetleri içeriyor.

Mekanda sadece oturup kahvenizi içmeniz gerekmiyor. Zira hemen her çeşit kahvenin paket ürünleri de satılıyor. Bunun yanında kahve yapımına dair farklı malzemeler ve hediyelik eşyalarında bulunduğu İstinye Kahvecisi, alışveriş merkezine yolu düşen herkes için güzel bir durak noktası.

Fiyat seviyeleri ile ilgili olarak birkaç örnek vermek gerekirse Klasik Türk Kahvesi 9 TL iken, Dibek Taşında Taze Öğütülmüş Türk Kahvesi fincanı 11 TL olarak sunuluyor. Bu kahveler aynı zamanda duble olarakta sunulabiliyor. Bu durumda fiyatları klasik Türk kahvesi için 13,50 TL iken Dibek kahvesinde 15,00 TL.

İç mekanda ağaç altı ferah bir mekanda leziz bir kahve yudumlamak için ziyaret edebileceğiniz İstinye Kahvecisi, İstinye Alışveriş Merkezi’nde uğrak noktanız olabilir.

 

Benzer kahve mekanları

Alaçatı Köşe Kahve

Reyhan Pastanesi

Ceviz Ağacı

Bravo Pastanesi

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.