Türkiye'nin Gezgin Rotası

Grandma Artisan Bakery – Nişantaşı’nda Fırın Lezzetleri

Grandma Pastane Cafe

0

Bir hafta sonumuzu benim için İstanbul’un en özel semtlerinden olan Nişantaşı’nda geçirmeyi planladık. İlk durak olarak da kahvaltı yapacağımız, semtin dokusuna uygun güzel bir mekanda kahvaltı ile başlamak istedik. Böyle olunca da istikametimiz Grandma Nişantaşı isimli güzide mekan oldu, iyi ki de oldu.

Kendisini bir anneannenin torununa anlattığı ekmek yapma hikayeleri ile başlayan bir serüven diye anlatıyor mekan. 2009 yılında kendi hazırladıkları mayalarla yapmaya başladıkları ekmeklerin bugün artisan bakery sunumu ile misafirlerini ağırladığı bir pastane/cafe haline almış.

Konum

Nişantaşı – Teşvikiye bölgesinin merkezi konumlarından olan Teşvikiye Cami’nin hemen arkasında konumlanıyor Grandma. Ahmet Fetgari Sokak, 38 numaralı bina adresinde bulunan Grandma, ulaşım açısından son derece merkezi konumda.

Teşvikiye Cami ile City’s Alışveriş Merkezi gibi muhitin önde gelen yerlerinin bulunduğu Teşvikiye Caddesi’ne de hemen paralel konumda bulunuyor. Aracınızı yürüme mesafesinde İTÜ Otoparkı’na bırakabileceğinizi gibi İspark araç park alanlarına da bırakıp kısa bir yürüyüşle Grandma’ya ulaşabilirsiniz.

Mimari / Dekorasyon

Nişantaşı cadde üstü pastane kimliği ile dekore edilmiş Grandma. Son derece sıcak ve sevimli bir dekorasyona sahip. Cadde üzerinden birkaç basamak merdiven ile aşağı inerek mekana giriş yapabiliyorsunuz. Dışarıda 5-6 masa içeride de aynı şekilde birkaç masaya sahip mekanda oturma alanı çok geniş değil.

Ancak bu size sıcacık bir cadde üstü mekanı havası veriyor. İçerisi son derece düzenli ve aydınlık. Mutfakta hazırlanan ürünler dışında tezgah üzeri lezzetler de hem göz hem mide doyuracak cinsten.

Lezzet

Bir çok pastane ve kafeterya ziyaret etmeme rağmen Grandma Nişantaşı’daki lezzetin gerçekten başarılı olduğunu söylemek istiyorum. Menüsü kahvaltı çeşitleri, ekmek üstü lezzetler, bagel ve tezgah üstü farklı yemek ve tatlılardan oluşuyor.

Her birini tatmak için can atacağınız mekanda biz sabah saatlerinde ziyaret ettiğimiz için kahvaltı çeşitlerinden denedik. Tercihimiz mekanın kendi ismini taşıyan Grandma Tost, Kruvasan ve Kahvaltı Salatası oldu.

Grandma Tost mekanın kendi mayasını kullanarak yaptığı ekşi mayalı ekmek arasında hindi füme ve farklı lezzetlerin üzerine bir adet kızarmış yumurta ile servis edilmesi. Lezzet kesinlikle güzeldi. Benim damak tadıma uygun diğer ürün ise Kahvaltı Salatası oldu. Parça ekşi maya ekmekleri üzerine domates, salatalık, zeytin , biber ve çörekotlu peynirin zeytinyağı ile sunulması olan Kahvaltı Salatası basit ama çok başarılıydı.

 

Mekanın geniş tatlı çeşitlerinden seçerek akşamüstü çay veya kahve keyfi de yapabilirsiniz. Tat konusunda kesinlikle sizi üzmeyecektir diye düşünüyorum.

 

Fiyat

Fiyat seviyesi  bulunduğu mekana uygun olan Grandma’da bizim tattığımız ürünlerden Grandma Tost 20 TL ye tadılabiliyor. Kahvaltı Salatası 18,5 TL olan mekanda diğer bazı örneklerin fiyatları şu şekildedir. Menemen 19 TL, geniş seçenekler ile dolu Kahvaltı 44 TL, Somon Füme Bagel 25 TL.

Grandma hem çeşit hem lezzet bakımından Nişantaşı ziyaretimizde bizi memnun etti. Sizleri de mutlu bir şekilde misafir edeceğini tahmin ettiğim bu şirin mekanı tavsiye ediyorum.

Benzer yazılarımız için aşağıdaki bağlantıları ziyaret edebilirsiniz

The Galliard – İstanbul’un Batı Akdenizlisi

Pera Palas Pastanesi

Ceviz Ağacı – Koşuyolu’nda Kahvaltı Cenneti

Mangerie – Bebek’de Kahvaltı ve Kahve Keyfi

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.