Türkiye'nin Gezgin Rotası

Ercan (Nevada) Steakhouse – Dünya’nın En Büyük Et Restaurantı

Ercan (Nevada) Steakhouse Restaurant

0

Bazı mekanlar bir semte geldiğinizde hemen kendini belli eder. Bu yazımızda İstanbul Başakşehir ilçesine giriş yaptığınızda Atatürk Bulvarı üzerinde hemen gözünüze çarpan eski adı ile Nevada Steakhouse yeni adı ile Ercan Steakhouse et restaurantını ziyaret edeceğiz.

Ercan Steakhouse çok önemli bir ünvanı da elinde bulunduruyor. Zira 6,500 metrekare alana kurulu restaurant, dünyanın en büyük et restaurantı.

Konum

Ercan Steakhouse Başakşehir’in ana bulvarlarından Atatürk Bulvarı üzerinde 112 numarada yer alıyor. Oldukça büyük ve gösterişli bir dış görünümü de olduğu için kolaylıkla bulabilirsiniz.

Kolay tarif olarak ise Havalimanı istikametinden TEM otoyoluna doğru gelirken Mall of İstanbul konumunda Başakşehir tabelasını takip ettiğinizde doğrudan mekanın önüne ulaşacaksınız.

Mimari / Dekorasyon

Mekan elinde tuttuğu dünyanın en büyük et restaurantı ünvanını size hemen hissettiriyor. Tesisin önünde otopark bulunsa da vale hizmeti ile aracınız alınıyor. Hemen girişte sol tarafınızda şarküteri sağ tarafınızda et reyonu ile size bir bakıma hoş geldiniz deniliyor.

Ercan Steakhouse derinliğine oldukça uzun bir yapı. Girişteki şarküteri sonrası uçsuz bucaksız bir yere geldiğinizi hissedebilirsiniz zira mekanın sonu giriş tarafından görülmüyor. Geniş bir koridordan ilerlerken sol tarafınızda oturma alanları başlıyor.

Giriş koridorunda ilerlerken sağlı sollu, soğuk meze alanı, tatlı bölümü gibi farklı alanlar mevcut. Bir tarafta da sımsıcak çeşit çeşit ekmeklerin yapıldığı fırın yanı başınızda yer alıyor.

Mekanda biraz ilerledikten sonra restaurantı uzunlamasına ikiye ayıran suni su yolu üzerinde sol taraftaki masalara geçiş yapabilirsiniz. Masalar son derece kaliteli ahşap ve geniş olarak dekore edilmiş.

Su yolu içinde Japon Koi balıkları yer alıyor. Bazı masalar, masa ortası özel barbeküler ile donatılmış. Ayrıca restaurant da kendi ürünlerinin satıldığı bir bölüm olduğu gibi hediyelik eşya alanı da yer alıyor.

Lezzet

Bir steakhouse konuğu olduğunuz için doğal olarak farklı etlerden tatmanız önerilir. Ancak öncesinde zeytinyağlılar, mezeler ve salata çeşitlerinden bir başlangıç yapabilirsiniz. Sipariş öncesi masanıza zeytinyağı ve farklı ekmek çeşitleri servis ediliyor.

Köfte ve burger çeşitleri de mevcut ancak belirttiğim gibi mekanın asıl menüsü Dry Aged Steak etler. Kuru dinlendirme yöntemi ile bekletilerek servise hazırlanan etlerden bir çok çeşit mevcut.

Bizim tercihlerimiz T-Bone Steak, Nevada Sırma Köfte, böbrek ve kanat ızgara oldu. Bunun yanında et reyonunda bir çok çeşit sizleri bekliyor olacak. Yedi çeşit steak, pirzola, kafes, lokum, şaşlık ve daha nice çeşitler restaurant da mevcut.

Yemek sonrası geniş tatlı menüsünden bir seçim yapabilirsiniz. Ayrıca her masaya özel gelen semaver ile yemeğinizi sonlandırabilirsiniz.

Fiyat

Özel olarak hazırlanmış Dry Aged etler fiyat olarak biraz yüksek zira farklı işlemlerden geçirilerek servise sunuluyor. Örnek olarak T-Bone Steak kilogram fiyatı 250 TL civarında. 400 gramlık bir et için 100 TL fiyat çıkıyor. Ancak Nevada Sırma Köfte, Böbrek ve yarım porsiyon tavuk kanadından oluşan karışık bir tabak için gramajına bağlı olsa da yaklaşık 35 TL civarı bir rakam karşınız gelebilir. Kısacası seçeceğiniz et türüne göre farklı hesaplar çıkacaktır, bu yüzden et reyonunda sipariş verirken fiyatlarını sorabilirsiniz.

Ercan Steakhouse yolunuz Başaksehir’e düşerse muhakkak uğranabilecek mekanlardan biri. Özellikle de oldukça büyük bir restaurant görmek isterseniz, tam yerinde olacaksınız.

Benzer yazılarımız için aşağıdaki bağlantıları ziyaret edebilirsiniz

Kebapçı Etiler – Nusr-Et’in Kebap Mekanı

Köşkeroğlu Restaurant – Güneşli’de Gaziantep Lezzeti

Hasırlı Konya Mutfağı

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.