Türkiye'nin Gezgin Rotası

Basın Ekspres Güneşli Öğle Yemeği Mekanları

Basın Ekspres ve Güneşli Bölgesi Mekanları

0

İstanbul’un en yoğun iş alanlarından biri olan, Atatürk Havalimanı’na yakın konumu ile iş dünyası kadar yabancı misafirleri de ağırlayan Basın Ekspres bölgesinde ofis çalışanlarına yönelik restaurant alternatiflerini yazacağız Basın Ekspres Güneşli Öğle Yemeği Mekanları başlıklı yazımızda.

Finans, perakende, üretim firmaları ile bir çok ofis binalarının da yer aldığı Basın Ekspres bölgesinde binlerce beyaz yakalı ofis çalışanları bulunuyor. Bölge son yıllarda hızlı bir gelişim göstermesine rağmen altyapı da yer alan bazı sorunlara binaen restaurant ve kafe çeşitliliğinde de yeni yeni kendine yer bulmaya çalışıyor.

Öyle ki bundan 4-5 yıl önce bölgede öğle yemeği için, çalışanların gidebileceği mekan sayısı fazla değilken, yavaş yavaş çeşitli mekanlarda kendine yer buluyor. Basın Ekspres Güneşli Öğle Yemeği Mekanları yazımızda da bu bölgedeki farklı restaurantları sizler için derledik.

Köşkeroğlu

Gaziantep kuruluşlu restaurantın merkez şubesi Karaköy’de bulunuyor. Gaziantep yöresine has lezzetlerde oldukça başarılı olan mekanın müdavimleri genellikle şirket sahipleri ve yöneticileri ile iş yemeği için gelen yabancı misafirler.

Bununla birlikte ofis çalışanlarının da et ve kebap ürünleri tercihinde önde gelen restaurantlardan biri. Izgara et, kebap ve özellikle Köşkeroğlu baklavaları muhakkak tadılacak lezzetlerden.

Basın Ekspres Yolu İstwest Meydanı, 17, A1/14, Yenibosna

0 212 397 22 12

Denmas Bistronomy

Kendisini çölde bir vaha olarak tanımlayan mekan bu benzetmeyi hakediyor. Öyle ki yoğun iş alanlarının ortasında, yanı başında lojistik ve üretim firmalarının olduğu bir bölgede son derece özgün, dünya mutfağından seçkin lezzetler sunuluyor.

Restaurant içinde aynı zamanda bir giyim mağazası da bulunuyor. Denim tarzı giyime uygun farklı modellere göz atarken yemek kısmına geçebiliyorsunuz. Kuzu Tandır Taco, Levrek Burritos gibi Güneşli’de çok karşılaşamayacağınız menüde Dana Kaburga, Yumurtalı Kıymalı Pide gibi alternatifler de mevcut.

Özgün bir mekan ve lezzetli yemekler için ofis çalışanlarının kesinlikle favori tecihlerinden olan Denmas Bistronomy bölgenin farklı mekanlarından biri.

Yenibosna Merkez Mah. Cemal Ulusoy Cd. No.43, Yenibosna

Tel: 0 212 698 89 89

Tantunici Mesut Usta

Basın Ekspres bölgesinde tantuni restaurantlarının ayrı bir yeri vardır. Bunlardan Tantunici Mesut Usta lezzet bakımından en önde gelenlerden biri. Küçük bir mekana sahip olmasına rağmen hemen her öğlen tıklım tıklım dolu olan restaurant lezzet olarak da son derece başarılı.

Bir kez ziyaret ettikten sonra tekrar gelmek isteyeceğiniz mekanda ekmek arası, dürüm ve tabakta tantuni servis ediliyor. Sonrasında künefe ile taçlandırabileceğiniz yemeğinizi yiyeceğiniz mekan Gülbahar Caddesi’nin öğle arası popüler restaurantlarından.

15 Temmuz Mh. Gülbahar Cd. Sezer İş Merkezi, No.55, Bağcılar

Tel: 0 212 489 16 17

İkamet Et Döner

Basın Ekspres Bölgesi’nin en yeni mekanlarından biri olan İkamet Döner 1000 metrekare alanda Balance Güneşli’de yer alıyor. İsminden de anlaşılacağı üzere döner servisi yapılan mekanın lezzeti son derece başarılı.

Yemek sonrası İmam Çağdaş’tan gelen tatlıları da deneyebileceğiniz İkamet’in müdavimleri bölgenin ofis çalışanları ağırlıklı.

Mahmutbey Mh. Taşocağı Yolu, 19/3C, Bağcılar

Tel: 0 212 462 22 22

 

Seraf

Bölgenin en özel restaurantlarından biri. Anadolu mutfağını sunan Seraf iki katlı bir mekanda hizmet veriyor. Giriş katında şarküteri ürünleri satılan mekanın üst katına asansör ile çıkılıyor ve son derece şık ve güzel bir alan sizi karşılıyor.

Süryani içli köfte, Semsek, Keşkek gibi yöresel lezzetler yanında Kaburga Dolması, Tava yemekleri ve Kebaplarda bulunuyor. İş yemeği için tercih edilebilecek mekan Basık Ekspres’in öne çıkan restaurantlarından biri.

Mahmutbey Mh. Peyami Safa Cd. No:38/D, Bağcılar

Tel: 0 212 455 55 05

Yeniden

Basın Ekspres bölgesi çalışanlarının tercih ettiği yerlerden biri Yeniden. Zeytinyağlı, börek, mantı, sebzeli veya etli farklı sunumlar ile dolu menüsünden istediğiniz yemekten dilediğiniz kadar alabiliyorsunuz.

Bir tabakta farklı lezzetleri tadabileceğiniz Yeniden küçük ama talep gören bir mekan olarak yerini alıyor Güneşli Basın Ekspres’de.

Evren Mah. Gülbahar Cd. 22/A, Bağcılar

Tel: 0 212 657 57 59

Kübban

Gaziantep mutfağı ile öne çıkan Kübban, bölgenin en eski restaurantlarından. Bölge gelişmeye başlarken kendine yer edinmiş olan Kübban Et, kebap ve ızgara yemekler ile öne çıkıyor. Faruk Güllüoğlu tatlıcısı ile aynı mekanı paylaşan Kübban’da yemek sonrası tatlı tadımı yapılabilir.

Ofis çalışanları ile iş yemeklerine ev sahipliği yapan Kübban, çalışanların doğum günü ve veda yemeklerine de sıklıkla ev sahipliği yapıyor.

Bağlar Mah. Koçman Cd. Gamsız Sok. 2/B, Bağcılar

Tel: 0 212 651 81 61

 

MMY Tantuni

Kimse yokken o vardı derler ya, MMY Tantuni de neredeyse öyle. Benzinlikte küçük bir mekanda yer alan tantunici, daha sonra daha geniş bir alana geçip şubeleşmeye başlasa da ilk bulunduğu mekanı terk etmedi.

Tantunisi ile öne çıkan mekana araba ile ulaşım gerekiyor zira Basın Ekspres yan yolda bulunuyor. Yıllara uzanan deneyimi ile tantuni konusunda gayet başarılı ve tercih ediliyor.

Basın Ekspres Yolu, Cemal Ulusoy Cd. No.21 (BP Benzin İstasyonu içi)

Tel: 0 212 471 48 08

 

Benzer yazılarımız için aşağıdaki bağlantıları ziyaret edebilirsiniz

Köşkeoğlu Restaurant – Güneşli

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.